İzmirde deniz caddeye karıştı

  • Home
  • İzmirde deniz caddeye karıştı
İzmirde deniz caddeye karıştı
Lodos hayatı olumsuz etkiliyor. İzmir'de etkili olan şiddetli lodos nedeniyle denizin taşması sonucu, Kordon'u su bastı.Abone ol

Kentte vapur seferlerinin iptal edilmesine, bazı evlerinin çatılarının uçmasına yol açan lodos, Kordonboyu'nda da etkili oldu.

Denizin taşması sonucu Kordon'u su bastı. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU ekipleri, bölgedeki iş yeri ve evlerde baskın oluşmadan suyu tahliye edebilmek için çaba sarf etti.

Diğer yandan Karaburun ilçesinde de lodos nedeniyle dün bir akaryakıt istasyonunun çatısı, akaryakıt pompalarının üzerine yıkıldı. Y ersağ üyelik başvurus etkililer, olayda yaralanan kimsenin olmadığını, çatının kaldırıldığını, istasyonun hizmet vermeye başladığını bildirdi.Karaburun ilçe belediye hoparlöründen yapılan anonslarla, lodos nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarılıyor.

ÇATI 100 METRE UÇTU
Bursa'nın İnegöl ilçesinde de dün etlili olan lodos, bir evin teras katındaki çatıyı uçurdu. 100 metre öteye uçan çatı, park halindeki üç araca zarar verdi.

KÖRFEZ’DE SAHİL ŞERİDİNİ SU BASTI
Kocaeli’nde etkisi altına alan fırtına, Derince ilçesinde bir çam ağacının devrilmesine neden oldu.

İzmit Körfezi'nde ise oluşan yüksek dalgalar sonucu bazı yerlerde sahil şeridi su altında kaldı, buralarda bulunan işyerleri de zarar gördü.

Kentte yolcu vapuru seferlerine ara verildi.

MARMARA’DA GEMİLER DEMİRLEDİ
Tekirdağ’da da lodos nedeniyle yolcu ve araç seferleri iptal edildi.

Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden birçok yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tanker, Şarköy sahiline demirledi.

Lodos, Şarköy sahilinde bulunan mendirekteki elektrik direğini devirdi.

Dalgaların sahilde bulunan taşları caddelere taşıması dolayısıyla Sarıcapaşa Caddesi'nde araç trafiğinde zaman zaman aksamalar meydana geldi.

Malkara ilçesindeki ise lodos, çatılara ve ev camlarına zarar verdi.

CAMİ MİNARESİ YIKILDI
Karabük'ün Yenice ilçesinde rüzgar nedeniyle bir caminin alüminyum minaresi yıkıldı.

SICAKLIK DÜŞECEK
Şiddetli rüzgar, batıdan doğuya, ülkenin genelinde bu geceye kadar etkisini sürdürecek. Lodosla birlikte sağanak yağmur da görülecek.

Yarın gece saatlerinden itibaren lodosun karayele dönmesiyle birlikte hava 5-6 derece soğuyacak.Kategori : GÜNCEL
Whatsapp İletişim