Emniyet Müdürüne suçlama!

  • Home
  • Emniyet Müdürüne suçlama!
Emniyet Müdürüne suçlama!
Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'şüpheli' sıfatıyla sorgulandığı 'dolandırıcılık çetesi' soruşturması genişliyor. Abone ol

Emniyet Genel Müdürü Yardımcıları Mustafa Gülcü ile Celal Uzunkaya'nın, İzmir Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'şüpheli' sıfatıyla sorgulandığı 'dolandırıcılık çetesi' soruşturması genişliyor.

İzmir Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan soruşturma evraklarında, bi all on 6 dental turkey prices r emniyet müdürünün de adı yer alıyor.

Evraklarda, emniyet müdürünün soruşturmanın detaylarını öğrendikten sonra Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Uzunkaya'yı aradığı ve makamında görüşerek kendisine kadar uzanan soruşturma evraklarını incelediği öne sürüldü.

Emniyet Müdürü'nün, liderliğini İ.E.'nin yaptığı organize grup hakkında, ilgili savcılık ve KOM Şube müdürlüğünce yürütülmekte olan adli çalışmanın detayını öğrendikten sonra, suçlanan emniyet müdür yardımcıları ile ilgili bölümlerin adli sürece yansıtılmamasını istediği iddia edildi.

GARİPOĞLU İÇİN ATİNA'YA GİTTİM

Öte yandan soruşturmanın kilit ismi İ.E.'nin ifadesinde ise polise yardım ettiğini de belirterek Cem Garipoğlu olayı ve Alman turistin öldürülmesi olayı ile ilgili bazı bilgileri Uzunkaya'ya verdiğini, onun da bu konularla ilgili olarak kendisini Asayiş Daire Başkanı ile görüştürdüğünü iddia etti. Daha sonra Atilla isimli komiserle irtibat kurduğunu belirten E., Garipoğlu olayına ilişkin araştırmaları için kendisine 2 bin 500 TL verildiğini ve Ankara'da Sheraton Otelinde misafir edildiğini ileri sürdü. E., kendisine verilen 2 bin 500 TL ile Garipoğlu'nu aramak için Yunanistan'a gittiğini ve Garipoğlu'nun bu ülkeden sahte pasaport edinme girişimini engellediğini ileri sürdü.Kategori : GÜNCEL
Whatsapp İletişim