İranı karıştıran yeni yıl mesajı

  • Home
  • İranı karıştıran yeni yıl mesajı
İranı karıştıran yeni yıl mesajı
Kutlama mesajı bu kez gerdi. Nasıl olur demeyin olur işte. Söz konusu ülkeler İran ve İsrail olursa bay gibi olur işte.Abone ol

İran Futbol Federasyonu, İsrailli meslektaşlarına yeni yıl tebriği gönderdi. Ancak olay duyulunca ‘Yanlışlıkla olmuş, soruşturma başlattık’ açıklamasını yaptı.

Dünya önceki gece yeni bir yıla girerken, milyarlarca insan sevdiklerine, tanı istanbul seo uzmanı dıklarına kutlama mesajları gönderdi. Ancak bunlardan biri, iki düşman arasında büyük sorun yarattı. İsrail Futbol Federasyonu, dün e-posta kutularına düşen bir mesaj ile, tarihinin belki de en ilginç gününü yaşadı. Mesaj, İran Futbol Federasyonu’ndan geliyordu ve İsrail federasyonu çalışanlarının yeni yılını kutluyordu.

İstihbarat birimleri, mesajın gerçekten de İran’dan geldiğini kanıtladıktan sonra olay Ordu Radyosu’nca tüm ülkeye duyuruldu. Radyoya konuşan İsrail Futbol Federasyonu Sözcüsü Gil Lebanony, mesajın Yasal Departman Başkanı Amir Navon’a geldiğini söyledi ve “Önce şaşırdık. Sonra biz de onlara bir cevap yazdık. Tüm İranlı iyi insanların yeni yılını kutladık, sonuna da gülen surat koyduk” diye konuştu. Radyo, mesajı gönderen İranlı yetkiliye de ulaştı. İran, mesajın yanlışlıkla gönderildiğini söyledi.

Canlı yayında telefonla ulaşılan İran Futbol Federasyonu Dışilişkiler Komitesi Başkanı Muhammet Ardebili, “Ben bu mesajı tüm dünya insanlarına gönderdim” dedi. Telefonun İsrail’den edildiğini anlayan Ardebili, “İsrail’den mi arıyorsunuz? Sizinle konuşamam. Yanlışlıkla oldu” dedi.Kategori : DÜNYA
Whatsapp İletişim